Dağlardaki Sır Dolu Tapınak - SÜMELA MANASTIRI

19 Görünümler· 01/09/23
izlexl
izlexl
0 Aboneler
0
İçinde Belgesel

Sümela Manastırı özellikle Hristiyan dünyası için büyük bir öneme sahip ve tarihteki en değerli yapılardan bir tanesi olsa da Osmanlı Devleti zamanında da bu önemini korumuştur. Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, İkinci Abdülhamit buraya hayran kalmış ve çeşitli hediyeler göndermişlerdir. Karadeniz dağlarının zirvelerine yapılmış olan Sümela Manastırı tarih boyunca bütün ihtişamı ve görkemiyle ayakta durmuştur. Sizler için hazırladığım belgesel tadındaki bu videoyu izlerken keyif alacağınızı düşünüyorum. İyi seyirler..

İletişim bilgilerim :
instegram : https://www.instagram.com/engindeniz_resmi/
e posta : [email protected]

Kaynaklarım :
Sümela Manastırı Restorasyonu : Çağla Kaya
Bulutların Ötesinde Saklı Manastır : Sümela : Prof. Dr. İsmail Köse
Trabzon Yakınında Meryem Ana ( Sümela ) Manastırı : Prof. Dr. Semavi Eyice
Türkiye'nin Önemli İnanç Turizmi Merkezlerinden Biri : Sümela ( Meryemana ) Manastırı : Mehmet Zaman

Peki ben kimim ?
İsmim Engin, 1991 doğumluyum. Ege Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunuyum. Bugüne kadar bir çok filmde çalıştım ve belgesel yönetmenliği yaptım. TRT ve Kültür Bakanlığı dahil olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlardan yönetmenlik ödülü aldım. Şimdi ise öğrendiğim yeni bilgileri aldığım eğitim ile birleştirerek burada size aktarıyorum. Bunun yaparken çok eğleniyorum. Umarım siz de benim gibi keyif alırsınız. İyi seyirler.

Videodaki "Warrior Shaman" isimli müzik Solas Composer tarafından https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/ ile lisanslanmıştır. Müziğine kendi sitesi olan https://solas1111.bandcamp.com/ üzerinden ulaşabilirsiniz.

Daha fazla göster

 0 Yorumlar sort   Göre sırala


Facebook Yorumları