Titanic Belgeseli HD Türkçe Dublaj Belgeselia Türkçe belgeseller

1 Görünümler· 01/09/23
izlexl
izlexl
0 Aboneler
0
İçinde Belgesel

Dünyanın en büyük gizemlerinden birisi olarak Titanik isimli geminin batırılması gösteriliyordu. Geminin okyanusun karanlığında kaybolmasının ardından geçen yüzyılın ardından bir belgesel hazırlandı. Titanik‘in Gizemi Çözüldü 100. Yıl Belgeseli Oscar ödülüne layık görülen yönetmen James Cameron tarafından kaydedildi. Ünlü tarihçi ve yazar olan Tim Maltin de bu belgeselin çekilmesinde katkı sağlamıştır. İki farklı film olarak kurgulanan belgesel film 2012 yılının Nisan ayında Türkiye’de gösterme girmiştir.

Belgesel film, Titanik’te yaşanan maceralarla başlar. E.C.A ile Keşfet isimli iletişim platformuna konu olan farklı keşifler ile devam eder. Maceraya tutkun olan, keşfetme duygusunu yaşamak isteyen ve yeni arayışlar içerisinde olan kişiler E.C.A ile keşif duygusunu yaşıyor.

Titanik neden battı sorusunu merkeze alan belgesel, gizemli olayları aydınlatmaya amaçlamıştır. E.C.A’nın katkıları ile National Geographic Channel ile eş zamanlı olarak ülkemizde gösterime sunulmuştur. İlk olarak ünlü yönetmen James Cameron’un imzasını taşıyan Son Söz isimli belgesel kısmı yayınlanmıştır. Hemen ardından da tarihçi ve yazar Tim Maltin tarafından çekilen Dosya Kapandı belgeseli yayınlanmıştır. Son Söz isimli belgeselde facianın ardında bıraktığı sorular cevaplanmaya çalışılmıştır. Dosya Kapandı belgeselinde ise büyük sır perdesinin ip uçları gökyüzünde aranmıştır.

Cameron, Titanic’in keşfi için otuzun üzerinde dalış gerçekleştirmiştir. Makine ve inşaat mühendisleri ile birlikte sanatçılar ve tarihçilerden de destek almıştır. Aldığı destekle Titanik‘in Gizemi Çözüldü 100. Yıl Belgeseli ortaya çıkmıştır.Titanik'in piyasaya sürülmesinden 20 yıl sonra, James Cameron felaketle ilgili dava dosyasını yeniden açmak için uzman bir ekip toplayarak şu soruyu sorar : "Doğru mu yaptık?" #titanic #belgesel

Daha fazla göster

 0 Yorumlar sort   Göre sırala


Facebook Yorumları

Bir sonraki